Wydarzenia

Czym żyje nasza szkoła?

Znowu wybraliśmy się do CH Gemini na warsztaty Science Point ATH 2.0. Tym razem zobaczyliśmy, a nawet osobiście sprawdziliśmy czy i jak działa Machiny Leonarda da Vinci. W znanym centrum handlowym zgromadzone jest ponad 50 maszyn, wykonanych przez włoskich rzemieślników na podstawie oryginalnych szkiców i rysunków Leonarda da Vinci. Podziwialiśmy "Ostatnią wieczerzę" czy słynną "Mona Lisę".

W drugiej części wystawy „Umysł przyłapany” – w całości zaprojektowanej i wykonanej przez ekspertów z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie dzięki interaktywnym stoiskom mogliśmy zrozumieć, jak ludzki mózg z wykorzystaniem zmysłów buduje obraz otaczającego nas świata, a także osobiście doświadczyć „pułapek” zastawianych przez nasze umysły. „I Ty możesz zostać fakirem”, „Zabawa w ciepło zimno” czy „Mistrzowie szybkiego zapamiętywania” – to tylko niektóre z przygotowanych doświadczeń.

W końcu w trzeciej części „Barwy” – popularnonaukowej wystawie zbudowano z 18 interaktywnych stanowisk poznaliśmy zjawiska optyki i zjawiska fizyczne odpowiedzialne za powstawanie barw, a także do sposobu ich postrzegania. To był prawdziwy dzień z nauką! 🤓

Science Point ATH, nauka, wycieczki, Leonardo da Vinci

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2016 Szkoła Podstawowa nr 17 w Bielsku-Białej